Mladí se po dvou letech opět setkají ve svých děkanátech - 19.3.2016

Blíží se světový den mládeže. Mladí napříč různými národnostmi se společně setkají. K setkání se svými vrstevníky jsou zváni i mladí naší farnosti!
To naše se uskuteční v sobotu 19. března 2016 na Velehradě.

Je ti víc jak 14 let? Tak bys na setkání klidně mohl/a jet.
Je ti víc jak 18 la víc let? Vezmi auto a přiber do něj i ostatní!

Nespadáte do kýžené věkové skupiny? Jeďte na Velehrad aspoň nasát atmosféru a pokochat se mladými v církvi. Ze mše svaté vás nikdo určitě nevyhodí …

Úžasná videopozvánka, program a přihlašování je zde

Minimum z historie setkání mládeže

Roku 1985 vyhlásil tehdejší papež Jan Pavel II., že Květná neděle se v katolické církvi stává dnem mládeže. Vyzval biskupy celého světa, aby se v tento den setkávali s mládeží své diecéze.

Každý rok papež vyhlašuje motto a posílá mladým celého světa list tzv. Poselství k světovému dni mládeže. V nepravidelných intervalech (2-3 roky) se konají Světové dny mládeže se samotným papežem v některém velkém městě světa. Letos proběhne v Krakově .

V naší arcidiecézi se setkání s otci biskupy koná jednou za dva roky v sobotu před Květnou nedělí v různých koutech arcidiecéze. Ve zbývajících letech by se měla mládež scházet po jednotlivých děkanátech.