V neděli 27. 5. budou svatořečeni papežové Jan XXIII. a Jan Pavel II.

V neděli 27. dubna 2014 v 10.00 bude na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu slavena mše svatá se svatořečením papežů Jana XXIII. a Jana Pavla II.
Události se zúčastní také čeští a moravští poutníci.

V ČR budou událost přenášet dvě televize. Přímý přenos událostí odvysílá Televize Noe i Česká televize na kanálu ČT2.

Kanonizační obřad, který povede papež František, bude poprvé v historii přenášen ve 3D na 500 pláten ve 20 zemích po celém světě. Více zde
Pro naši farnost je vzdálonostně dostupné kino ve Veselí nad Moravou . Do kina je vstup zdarma. (druhé promítací místo v ČR je Kroměříž)

Přímý přenos TV Noe 10:00 - 12:15

Televize Noe zařadila do vysílání běhen dne i živé STUDIO SANCTOTUM a bohatou škálu pořadů týkajících se obou osobností.

V neděli 27. května bude v naší farnosti u příležitosti Valné hromady Matice svatoantonínské sloužena v 15:00 mše svatá. Kdo by rád sledovat přímý přenos, může využít odpolední mše svaté.