Na dožínkovou pouť přijede plzeňský biskup a odpoledne zazpívají členové Oborohu

Poslední srpnovou neděli, 27. 8. 2017, budeme na Svatém Antonínku děkovat za úrodu a přijatá dobrodiní. Kopec se opět rozzáří spoustami barev krojovaných, ale i díky pestré výzdobě liturgického prostoru.

Od 9:00 bude mši svatou sloužit P. Miroslav Reif, farář z Ostrožské Lhoty. V 9:30 od farního kostela v Blatnici pod Svatým Antonínkem vyjde v čele s Mons. Tomášem Holubem, plzeňským biskupem, krojované procesí, aby společně s dalšími poutníky slavil v 10:30 hlavní mši svatou. A od 14:00 budeme mít možnost se v kapli ztišit při krátké adoraci.

Slavnostní náladu celého dne v sobě můžeme nechat doznít při hudebním vystoupení Slávka Klecandra a Romana Dostála, členů legendární skupiny Oboroh. Zazní známé písně Oborohu, ale i jiné v žánru folk, rock, klasika a blues. Koncert začne v poutním areálu ve 14:30.

Rekapitulace programu děkovné pouti 27. srpna 2017

9:00 Mše svatá, slouží P. Miroslav Reif, farář v Ostrožské Lhotě
9:30 Od farního kostela v Blatnici pod Svatým Antonínkem vychází ke kapli krojované procesí. Společná modlitba a zpěv s dechovou hudbou.
10:30 Děkovná mše svatá s poděkováním nejen za úrodu, slouží Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský
Oběd v poutním areálu
14:00 Adorace a svátostné požehnání v Kapli sv. Antonína