Doputujme společně na Velehrad

Farnost Ostrožská Lhota

Doputujme společně na Velehrad

Doputujme společně na Velehrad

Již popáté zve Matice svatoantonínská poutníky všech generací ke společnému putování na Velehrad. Vyrazíme 4. července 2017 v 6:00 ze Svatého Antonínku po poutní cestě na Velehrad (cca 24 km).

Poutní cesta ze Sv. Antonínku na Velehrad je součástí Cyrilometodějské cesty a oficiálně byla „otevřena" v roce 2013. Propojilo se tak hned několik významných poutních míst na Moravě - Svatý Kopeček, Svatý Hostýn, Velehrad, Svatý Antonínek. Trasa není náročná a tempo se snažíme přizpůsobit nejslabšímu článku putujících. Těsně před Velehradem se spojíme s desítkami (spíš stovkami) pěších poutníků, kteří připutují od Svatého Kopečku a společně se zúčastníme mše svaté. Následující program je individuální.

Program pěší pouti - úterý 4. 7. 2017:

5:50 sraz a možnost odevzdání větších zavazadel, které se převezou na Velehrad (spacák, karimatka,...) 6:00 společná modlitba a odchod, oběd z vlastních zásob 15:10 Růžencová cesta, (zastavení č. 16) - spojení s poutníky ze směru Sv. Hostýn 16:00 mše svatá v bazilice Po mši svaté následuje individuální program.

Nabízí se možnost účasti na koncertu Lidí dobré vůle, přenocování a účast na mši svaté následující den.

Na pouť není potřeba se přihlašovat, ale pokud tak učiníte, budeme rádi.

Pokud si přejete na Velehradě zajistit nocleh, je nutné se předem nahlásit: maticesvatoantoninska@seznam.cz, nebo tel. 731 402 196

Galerie z minulého roku zde